salon kosmetologiczny Warszawa

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa j eden z najlepszych zabiegów estetycznych w ciągu ostatnich kilku lat ,który często określany jest mianem “nieoperacyjnego liftingu”. O ddziałuje on na naskórek oraz głębokie warstwy skóry. Dzięki temu zapewnia poprawę jędrności, elastyczności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek,poprawę kolorytu skóry, wyrównanie jej powierzchni oraz korektę owalu twarzy. Dodatkowo redukuje rozstępy i blizny.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie dwóch zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które wywołują mocne ogrzanie skóry właściwej, powodując w ten sposób szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Istotne jest to, aby z temperaturą 40-80 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość. Mikronakłuwanie jest z kolei zabiegiem, w którym wykorzystuje się kartridż z mikroigłami w celu kontrolowanego mechanicznego pobudzenia skóry, a w efekcie stymulowanie procesów naprawczych.

Urządzenie do RF posiada głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na określoną głębokość (od 0,5 do 3,0 mm) podgrzewane są na całej długości i na ich końcu, dzięki czemu podgrzewane są wszystkie warstwy skóry. Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Dzięki temu powstałe mikrouszkodzenia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowej elastyny i kolagenu. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. , nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych.

Inne zabiegi

Zarezerwuj swoją wizytę
w naszej klinice.

Queens Clinic

Wskazania:

Przecwiskazania:

Efekty: