salon kosmetologiczny Warszawa

Endermologia — cellulitowi mówimy NIE!

Marzy Ci się piękne, smukłe i jędrne ciało, którym zachwycisz podczas kolejnych wakacji? Dieta i treningi nie dają oczekiwanych efektów? Rozwiązaniem w tej sytuacji będzie endermologia. Zabieg ten to nic innego jak masaż podciśnieniowy, który ma za zadanie ujędrnić ciało i pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów. Sprawdź, jak wygląda zabieg endermologii i czy warto z niego skorzystać!

Jak wygląda endermologia?

Obecnie endermologia Warszawa i w innych miastach stała się bardzo popularna ze względu na swoją wysoką skuteczność. Zabieg ten polega na pobudzeniu komórek tkanki łącznej do pracy, co przyczynia się do przyspieszonej produkcji kolagenu i elastyny. Podczas sesji pacjentka ubiera na siebie specjalny kombinezon, który dokładnie przylega do ciała i zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem z maszyną. Endermologia przeprowadzana jest za pomocą specjalnej głowicy, która zasysa skórę i masuje ją, poprawiając jednocześnie jej ukrwienie i dotlenienie i pobudzając metabolizm. 

Jakie efekty przynosi endermologia? 

Endermologia polecana jest przede wszystkim kobietom, które chcą wysmuklić sylwetkę i ujędrnić swoje ciało. Masaż podciśnieniowy skutecznie oddziałuje na tkankę łączną skóry i pobudza ją do produkcji kolagenu. Widocznym efektem zabiegu jest ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry, dzięki czemu odzyskuje ona swój młodzieńczy i zdrowy wygląd. Endermologia Warszawa i zabiegi w innych miastach w Polsce zyskały również dużą popularność ze względu na fakt, że głowica masująca wspomaga odchudzanie i przyspiesza walkę o smukłą sylwetkę. Już po kilku sesjach można więc widocznie pozbyć się cellulitu i wymodelować ciało, redukując jednocześnie oporny na dietę i ćwiczenia tłuszcz z okolic brzucha czy ud. Zabieg endermologii wykazuje także działanie terapeutyczne i pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Już kilka sesji może przyczynić się do zminimalizowania bólu mięśni i stawów, dodatkowo likwidując obrzęki i skutki uszkodzenia więzadeł i ścięgien. 

Endermologia — przeciwwskazania do zabiegu

Bez względu na to, czy jest to endermologia Warszawa, czy zabieg wykonywany w innym gabinecie w Polsce, masaż głowicą jest całkowicie bezpieczny i nie ma większego wpływu na działanie organizmu. Zaraz po wykonanej sesji na skórze mogą pojawić się drobne siniaki, pajączki i żylaki, ale te efekty uboczne powinny ustąpić już po kilku dniach. Co więcej, choć endermologia nie jest groźna dla zdrowia, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu: 

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa, 
  • infekcje skórne, 
  • przepuklina brzuszna, 
  • występowanie tłuszczaków,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. 

Jak często należy powtarzać zabiegi?

Endermologia skutecznie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami, poprawia elastyczność skóry i przywraca jej młody i zdrowy wygląd. Aby jednak osiągnąć długotrwałe i widoczne efekty, zabiegi należy wykonywać regularnie. Ostateczna ilość sesji jest jednak kwestią mocno indywidualną i zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i od skali problemu. Najczęściej wykonuje się od 5 do 20 sesji. Zabiegi można wykupować indywidualnie, ale często dostępna jest również endermologia Warszawa w pakiecie z atrakcyjną ceną — taką opcję oferuje już coraz więcej gabinetów na terenie całej Polski. Po zakończeniu pierwszej terapii endermologicznej zalecane jest również wykonywanie zabiegów przypominających, które podtrzymują uzyskany efekt. Najczęściej kosmetolodzy polecają powtarzanie endermologii 1 lub 2 razy w roku. Dodatkowo dla podtrzymania osiągniętych efektów warto zadbać o prawidłowe nawodnienie, systematyczną aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę bogatą w błonnik, owoce i warzywa. 

Endermologia Warszawa — ile to kosztuje?

Cena wykonania jednego zabiegu endermologii zależy od ilości tkanki tłuszczowej oraz od tego, która partia ciała poddawana jest masażowi. Koszty pojedynczej sesji są również uzależnione od lokalizacji — endermologia Warszawa będzie często znacznie droższa od zabiegu w mniejszym gabinecie kosmetycznym. Najczęściej jednak cena wykonania 40-minutowego zabiegu oscyluje w okolicach 170-290 zł. Znacznie bardziej opłacalną opcją może natomiast okazać się zakup pakietu zabiegów w jednym gabinecie.