salon kosmetologiczny Warszawa

Depilacja laserowa — poznaj tajniki zabiegu na usunięcie owłosienia

Owłosienie to naturalna część ludzkiego ciała, jednak obecnie większość społeczeństwa decyduje się na jej usunięcie ze względów estetycznych. Maszynki jednorazowe, golarki elektryczne, depilatory — wszystkie te narzędzia pomagają pozbyć się włosów, ale żadne z nich nie zapewnia trwałego efektu. Jedynym sposobem na permanentne pozbycie się owłosienia jest depilacja laserowa. Jak więc wygląda ten zabieg? Czy efekty depilacji z użyciem lasera są warte swojej ceny? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu! 

Na czym polega depilacja laserowa? 

Usuwanie owłosienia z pomocą wiązki lasera stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Obecnie dla kobiet i mężczyzn dostępna jest nie tylko depilacja laserowa Warszawa — tego typu usługę zaczęły oferować gabinety na terenie całej Polski. Metoda ta oparta jest na działaniu cienkiej i precyzyjnej wiązki laserowej, która uszkadza macierz włosa, tym samym zapobiegając jego dalszemu wzrostowi. Warto jednak pamiętać, że włosy rosną niejednolicie, co sprawia, że laser dotrze jedynie do części z nich. Wiązka lasera najskuteczniej działa na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostałe cebulki włosa pozostają w fazie uśpienia przez kolejne 3-8 tygodni, po czym zaczynają znów rosnąć. Z tego powodu depilacja laserowa musi być powtarzana cyklicznie, by mogła przynieść w pełni zadowalające efekty. 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? 

Depilacja laserowa wielu osobom może wydawać się niebezpieczna i bolesna. W rzeczywistości ból odczuwany w trakcie zabiegu jest dość delikatny, a wiązka lasera działa jedynie powierzchownie i w żaden sposób nie wpływa na działanie organizmu. Laser przenika około 2,5 mm w głąb skóry i jest pochłaniany przez melaninę mieszków włosowych i skóry, co w efekcie prowadzi do permanentnej utraty włosa. Aby jednak mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany całkowicie bezpiecznie, warto wybierać sprawdzone gabinety kosmetyczne. Bez względu na to, czy będzie to depilacja laserowa Warszawa, czy też gabinet w mniejszym mieście, najlepszym wyznacznikiem jakości będą opinie byłych klientów, które można znaleźć w wyszukiwarce Google lub na oficjalnej stronie danej placówki. 

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia, dzięki której można na zawsze pozbyć się włosów z dowolnego obszaru ciała. Dla osiągnięcia pełnego efektu niezbędne będzie powtarzanie zabiegu około 5 razy w odstępach 4-6 tygodni. Ilość sesji jest jednak kwestią mocno indywidualną i jest zależna od gęstości i koloru owłosienia. Zabiegi można wykupować pojedynczo, ale depilacja laserowa Warszawa i w innych gabinetach może być również wykonywana jako cykl 9 zabiegów, które dostępne są w atrakcyjniejszej cenie. Efekty działania lasera można zauważyć już po pierwszej sesji, kiedy usunięte jest około 30% włosów. Największa zmiana zauważalna jest natomiast po 4 zabiegach — wówczas z powierzchni skóry znika nawet 90% owłosienia. Po 1-2 latach zaleca się również wykonanie depilacji przypominającej, by pozbyć się ewentualnych odrastających włosków. 

Depilacja laserowa Warszawa — jak przygotować się do zabiegu? 

Zabieg usuwania owłosienia z użyciem lasera jest w pełni bezpieczny, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Choć często zdarza się, że depilacja laserowa Warszawa może wyglądać inaczej niż w gabinecie w Krakowie czy Lublinie, wiele kwestii pozostaje niezmiennych. Przede wszystkim zabronione jest opalanie skóry na co najmniej 2 tygodnie przed wykonywanym zabiegiem oraz stosowanie na tym obszarze produktów do pielęgnacji, czyli balsamów, olejków, kremów, pudrów itp. Aby zapewnić skuteczność depilacji, na kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z wyrywania włosów za pomocą pęsety czy depilatora. W dniu wykonywania sesji wymaga się z kolei usunięcia owłosienia z danego obszaru za pomocą zwykłej maszynki do golenia. 

Ile kosztuje depilacja laserowa Warszawa? 

Koszty wykonania zabiegu usuwania włosów za pomocą wiązki laserowej mogą różnić się w zależności od renomy gabinetu i jego lokalizacji. Depilacja laserowa Warszawa może więc okazać się znacznie droższa niż zabieg wykonywany w gabinecie w mniejszym mieście, ale może być ona również znacznie bezpieczniejsza i skuteczniejsza. Cena zabiegu jest również uzależniona od wybranego obszaru ciała oraz od tego, czy wykupuje się pojedynczy zabieg, czy cały pakiet. Najtańsza będzie depilacja twarzy i uszu, a najdroższa — depilacja nóg i pleców.