Laseroterapia jest obecnie jedną z metod powszechnie wykorzystywaną w zwalczaniu problemów skórnych. Jest ona dziś bardzo szeroko stosowana nie tylko w dermatologii, ale i w kosmetologii. Efekt kosmetyczny opiera się na selektywnej absorpcji energii świetlnej, któremu towarzyszy wzrost temperatury naświetlanej tkanki biologicznej, a następnie zamiany jej na ciepło. Zabiegi laseroterapii są zróżnicowane. Mają działania na różnych płaszczyznach zależne od parametrów i techniki. Do najważniejszych chromatoforów skóry decydujących o zjawisku pochłaniania, należą: hemoglobina, melanina, woda i kolagen. W konsekwencji powoduje to wywołanie określonych działań — m.in. odparowanie naskórka, zamknięcie zmian naczyniowych, stymulowanie skóry do regeneracji, usuwanie pigmentu tatuażu.
Do jakich celów wykorzystujemy laseroterapię w kosmetologii?
Zabiegi laserowe wykorzystuje się do:
usuwania owłosienia, zmian naczyniowych, barwnikowych, brodawek wirusowych, blizn, a także w fotoodmładzaniu i odbudowie skóry, redukcji zmian rumieniowych na twarzy, fotoodmładzamia, rozjaśniania przebarwień posłonecznych, leczenia trądziku, a także jako metoda pomocnicza w likwidacji trądziku różowatego.
Jakie są wskazania do laseroterapii?
- zmarszczki
- blizny
- rozstępy
- przebarwienia
- utrata jędrności skóry
- skóra wiotka, szara, pozbawiona blasku
- zmiany naczyniowe, rumień i inne
- niechciane tatuaże
Jakie są przeciwskazania do laseroterapii?
- ciąża,
- nowotwory,
- okres menstruacji u kobiet,
- przyjmowanie leków fotouczulających,
- padaczka,
- gorączka,
- infekcje wirusowe i bakteryjne,
- stany wyczerpania organizmu,
- krwotoki z przewodu pokarmowego,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych i sterydów.
Jak przygotować się do laseroterapii?
Do każdego zabiegu laseroterapia wymaga odpowiedniego przygotowania. Na początku przeprowadzamy konsultację z kosmetologiem, by wykluczyć przeciwwskazania, określić najlepszą możliwą technologię i dowiedzieć się więcej o przygotowaniu.
Istotne jest również wykluczenie światłouczulających leków i ziół, jak również odpowiednia pielęgnacja skóry — rezygnuje się między innymi z retinoidów.
Przed procedurą prosimy pacjentów o nieopalanie się, a w dniu poprzedzającym zabieg i w dniu zabiegu — niespożywanie alkoholu.
Zabiegi laserowe mogą wywoływać dyskomfort, choć w przypadku takich nowoczesnych urządzeń jak nasze pacjenci odczuwają go w mniejszym stopniu, także ze względu na systemy chłodzenia.
Ile trwa rekonwalescencja po laseroterapii?
Zabiegi laserowe nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji — tego samego dnia pacjent wraca do domu i może wrócić do codziennych aktywności, dbając o to, by nie podrażniać obszaru poddanego terapii.
Należy również pamiętać o stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych. Przez pierwsze dni należy unikać wysokich temperatur (np. sauny, gorących kąpieli), zazwyczaj nie należy stosować makijażu twarzy.
Bardzo ważne jest by po zabiegu w następnych tygodniach unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z wysokim filtrem UV.
Ile trwa zabieg laseroterapii?
Zabiegi laserowe mają szerokie zastosowanie i czas trwania zabiegu zależy od celu i miejsca poddawanego terapii. Zabieg więc trwać może zarówno kilka minut, jak i godzinę.
Dlaczego wybrać nasz gabinet do zabiegów laseroterapii?
Zapraszamy do naszego gabinetu „ Queens Clinic” w Warszawie na konsultacje z kosmetologiem. Znajdziemy rozwiązanie dla Twojego problemu.
Nasza klinika powstała w odpowiedzi na oczekiwania wymagających klientów. Z tego powodu wdrażamy urządzenia mające szerokie zastosowanie, wysoką skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi i udowodniony najwyższy poziom bezpieczeństwa dla zdrowia.
Cały czas doskonalimy naszą ofertę zabiegową. Wciąż śledzimy nowości z branży kosmetologicznej i dziedzin pokrewnych, szukając technologii, strategii i procedur, które pozwalają na najlepsze efekty.
Nasz zespół to doświadczeni kosmetolodzy, którzy cały czas poszerzają swoja wiedzę uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.
Stworzyliśmy komfortową przestrzeń w atrakcyjnej lokalizacji na warszawskim Ursynowie tuż przy stacji metra.
Umów się na wizytę przez formularz kontaktowy booksy lub telefonicznie. Do zobaczenia w Queens Clinic w Warszawie!