salon kosmetologiczny Warszawa

Czy depilacja laserowa Warszawa jest skuteczna?

Maszynka jednorazowa, golarka, depilator, wosk – wszystkie te metody pozwalają na usunięcie zbędnego owłosienia z każdego obszaru ciała, ale nie dają permanentnego efektu. Jedyną znaną obecnie metodą usuwania włosów na zawsze jest depilacja laserowa Warszawa. Podczas tego zabiegu niszczone są cebulki włosów, co zapobiega ich dalszemu wzrostowi. Ale czy rzeczywiście depilacja laserowa Warszawa jest w 100% skuteczna? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! 

Jak wygląda depilacja laserowa Warszawa?

Depilacja laserowa Warszawa to jeden z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej, oparty na działaniu precyzyjnej wiązki laserowej. Zabieg zawsze przeprowadza wyspecjalizowany kosmetolog Warszawa po dokonaniu wstępnego wywiadu lekarskiego z pacjentem. Za pomocą specjalnej głowicy lekarz przystępuje do usuwania owłosienia z wybranego obszaru. Wiązka lasera wnika w najgłębsze warstwy naskórka, prowadząc do uszkodzenia mieszków włosowych. W ten sposób włosy zostają osłabione i zaczynają stopniowo wypadać bez większych szans na ponowną odbudowę. Czas trwania zabiegu zależy natomiast od depilowanej partii, ale w ogólnym rozrachunku depilacja laserowa Warszawa trwa od 5 do 30 minut. Co więcej, w większości przypadków zabieg jest bezbolesny. Osoby o niskim progu bólu mogą natomiast odczuwać lekki dyskomfort wywołany emitowaniem energii cieplnej, a w skrajnych przypadkach pieczenie skóry. 

Depilacja laserowa Warszawa – od czego zależy skuteczność zabiegu? 

Depilacja laserowa Warszawa to obecnie najskuteczniejsza znana metoda usuwania zbędnego owłosienia. Podczas gdy wiele innych metod, takich jak golenie czy depilacja woskiem, zapewnia tylko chwilową ulgę, depilacja laserowa może zapewnić trwałe efekty. Po kilku sesjach zauważalnie zmniejsza się ilość owłosienia, a włosy, które wracają, są zazwyczaj cieńsze i jaśniejsze. Warto jednak wspomnieć przy tym, że nie w każdym przypadku depilacja laserowa Warszawa sprawdzi się tak samo. Ostateczne efekty zależą bowiem od wielu czynników, takich jak grubość włosa, karnacja i kolor włosów. Najbardziej zauważalne zmiany zachodzą u osób o grubych i ciemnych włosach, ponieważ to na nie najmocniej oddziałuje wiązka lasera. U pozostałych dla osiągnięcia podobnych efektów potrzebne będzie zaś przeprowadzenie większej ilości zabiegów. Zazwyczaj, aby usunąć włosy na stałe, wykonuje się od 4 do 8 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. 

Depilacja laserowa Warszawa – zalety 

Depilacja laserowa Warszawa zdobyła ogromną popularność szczególnie ze względu na swoją skuteczność. Zabieg pozwala bowiem permanentnie pozbyć się nawet 90% zbędnego owłosienia. W porównaniu z goleniem czy depilacją woskiem depilacja laserowa jest łagodniejsza dla skóry. Nie powoduje otarć ani wrastających włosków, a wręcz pozwala im zapobiec. Co więcej, sesje depilacji laserowej są stosunkowo krótkie, co pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie owłosienia z różnych części ciała.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej

Dla wszystkich, którzy zmagają się z wyjątkowo wrażliwą skórą, podatną na podrażnienia po goleniu, depilacja laserowa Warszawa sprawdzi się wręcz doskonale. Usuwanie włosów za pomocą lasera zapobiega bowiem ich wrastaniu, a co za tym idzie, minimalizuje ryzyko podrażnień. Z zabiegu powinny też skorzystać kobiety zmagające się z problemem nadmiernego owłosienia wywołanym przez hirsutyzm. Depilacja jest również polecana mężczyznom, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. 

Warto także wspomnieć, że choć depilacja laserowa Warszawa jest zabiegiem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, takie jak: 

  • przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających, 
  • mechaniczne wyrywanie włosów w okresie 4 tygodni od zabiegu, 
  • wykonywanie peelingów złuszczających mniej niż 2 tygodnie przed depilacją, 
  • choroby skóry, np. łuszczyca, bielactwo, choroby pęcherzowe, a także niezaleczone infekcje skórne: grzybicze, wirusowe lub bakteryjne,
  • świeża opalenizna wykonana co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem, 
  • tendencja do przebarwień i blizn, 
  • ciąża, karmienie piersią i połóg.