salon kosmetologiczny Warszawa

Kriolipoliza jako sposób na zgrabne ciało

Odchudzanie to żmudny, długotrwały i trudny proces, który nie zawsze kończy się sukcesem. Obecnie pozbycie się zbędnych kilogramów staje się jednak znacznie łatwiejsze, dzięki licznym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym ze sposobów na smukłą sylwetkę jest kriolipoliza, czyli zabieg polegający na zamrożeniu tkanki tłuszczowej. Jak dokładnie wygląda więc ta procedura? Jakich efektów można spodziewać się po jednej sesji? Odpowiadamy! 

Na czym polega kriolipoliza?

Jeszcze do niedawna medycyna estetyczna oferowała jedynie mocno inwazyjne metody usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej w postaci liposukcji. Obecnie jednak dla pacjentów dostępna jest kriolipoliza Warszawa, a także zabiegi na terenie całej Polski. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę, która zasysa tkankę tłuszczową i zamraża ją do temperatury  -8 stopni Celsjusza. W wyniku tego procesu komórki tłuszczu rozpadają się, co w rezultacie prowadzi do utraty zbędnych kilogramów. Kriolipoliza trwa 70 minut i pozwala pozbyć się nawet 45% tłuszczu z danej partii ciała. Co niezwykle istotne, zabieg ten daje bardzo naturalny efekt, zapewniając równomierną i stopniową redukcję tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza a kwestia bezpieczeństwa 

Choć sama nazwa kriolipoliza może przerażać, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Niska temperatura przekazywana z urządzenia jest pochłaniana jedynie przez komórki tłuszczowe i nie ma wpływu na okoliczne tkanki. Tłuszcz, który ulegnie rozpadowi, jest z kolei wydalany w naturalnym procesie metabolicznym wraz z innymi produktami przemiany materii. Co więcej, zabieg jest całkowicie bezbolesny — głowica może wywoływać pewien niewielki dyskomfort, a także niewielkie zaczerwienienia czy siniaki, ale te skutki uboczne powinny zniknąć już po kilku dniach. Metoda ta nie narusza więc w żaden sposób prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale by była w pełni bezpieczna i skuteczna, musi być wykonana zgodnie z przepisami w sterylnych warunkach. Dlatego, bez względu na to, czy będzie to kriolipoliza Warszawa, czy też zabieg w innym gabinecie w Polsce, przed udaniem się na wizytę warto zapoznać się z opiniami byłych klientów. 

Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to skuteczna, a jednocześnie bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg jest więc polecany wszystkim, którzy chcą wyszczuplić swoją sylwetkę i pozbyć się zbędnych kilogramów. Kriolipolizę można wykonywać na każdej partii ciała, ale to na brzuchu, udach, pośladkach, łydkach, talii, ramionach, karku i ramionach będzie ona najbardziej efektywna. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten polecany jest osobom, które nie zmagają się dużą otyłością — w przypadku znacznej nadwagi nawet najdroższa i najlepsza kriolipoliza Warszawa nie przyniesie pożądanych efektów. 

Kriolipoliza — przeciwwskazania do zabiegu 

Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, zabiegu kriolipolizy nie przeprowadza się zawsze. Przeciwwskazaniem do zamrażania tkanki tłuszczowej jest: 

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby wątroby i choroba Raynauda, 
  • hipoproteinemia,
  • krioglobulinemia,
  • niskie ciśnienie i zła reakcja na zimno, 
  • zaawansowana cukrzyca, 
  • rozrusznik serca. 

Kriolipoliza Warszawa i zabiegi w innych gabinetach nie mogą być również przeprowadzane u dzieci oraz osób cierpiących na choroby nowotworowe, problemy z tarczycą i epilepsję. 

Ile kosztuje kriolipoliza i jakie efekty można osiągnąć?

Kriolipoliza to skuteczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej, ale na jej efekty trzeba trochę poczekać. Pierwsze zmiany widoczne są po upływie kilku tygodni od zabiegu, a ostateczne rezultaty pojedynczej sesji można zauważyć po około 4 miesiącach od sesji. Warto przy tym pamiętać, że końcowy efekt zależy od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta — w niektórych przypadkach może okazać się, że już jeden zabieg przyniesie oczekiwany rezultat, a jego powtarzanie będzie zbędne. Jeśli zaś chodzi o cenę pojedynczego zabiegu, jest ona uzależniona od wielu czynników takich jak lokalizacja gabinetu, rodzaj użytej głowicy oraz ilość przyłożeń maszyny. Przykładowo, kriolipoliza Warszawa wiąże się z kosztem około 200 zł za jedną sesję, ale w Polsce można znaleźć również dużo tańsze i znacznie droższe zabiegi.