salon kosmetologiczny Warszawa

Depilacja laserowa Warszawa – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? 

Usuwanie zbędnego owłosienia to żmudny i dość nieprzyjemny proces, który dodatkowo trzeba regularnie powtarzać. A co gdyby można było pozbyć się włosów z ciała bezboleśnie i permanentnie? Właśnie takie efekty zapewnia depilacja laserowa Warszawa. Zabieg wykorzystuje precyzyjną wiązkę lasera do wypalania cebulek włosów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie idealnie gładkiej skóry na całe życie. Jednak jak przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej również do wykonania depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. 

Kiedy warto wykonać depilację laserową? 

Depilacja laserowa Warszawa to niezwykle skuteczny zabieg permanentnego usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg jest więc polecany wszystkim, którzy marzą o gładkiej skórze. Depilacja wiązką lasera jest też skutecznym rozwiązaniem w przypadku osób o wrażliwej skórze, które zmagają się z podrażnieniami i zapaleniem mieszków włosowych. Zabieg ten może okazać się również niezwykle pomocny u klientów chorujących na hirsutyzm, zaburzenia hormonalne i policystyczne jajniki, które wywołują nadmierne owłosienie. Co więcej, depilację laserową wykonuje się nie tylko u kobiet, bardzo często z zabiegu korzystają również mężczyźni. Do zabiegu nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych – każdorazowo depilacja laserowa Warszawa wymaga jednak wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem w celu kwalifikacji pacjenta. Warto przy tym również zaznaczyć, że dla osiągnięcia pełnych efektów niezbędne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. 

Jak przygotować się do depilacji laserowej? 

Depilacja laserowa Warszawa jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Aby jednak zapewnić sobie pełną skuteczność zabiegu, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przed wykonaniem zabiegu najważniejszym etapem będzie konsultacja lekarska, podczas której kosmetolog Warszawa dokona kwalifikacji pacjenta do zabiegu i poinformuje o zaleceniach i odpowiednim przygotowaniu. Jedną z najważniejszych kwestii jest opalenizna – depilacja laserowa Warszawa może zostać wykonana minimum po czterech tygodniach od ostatniego opalania. Zabieg wykonuje się na świeżo ogolonej skórze za pomocą maszynki lub golarki. Na cztery tygodnie przed depilacją nie można natomiast usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą. W tym czasie na depilowanym obszarze nie można stosować maści i kremów zawierających witaminę C i D, retinoidy oraz kwasy owocowe. Dość dużym przeciwwskazaniem do zabiegu jest też stosowanie leków oraz picie ziół uwrażliwiających na światło. 

Jak wygląda depilacja laserowa Warszawa? 

Zabieg depilacji laserowej przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog Warszawa. Na początku specjalista nakłada na skórę żel chłodzący, który pomaga w skoncentrowanym docieraniu światła laserowego do mieszka włosowego. Następnie, laser emituje intensywne pulsujące światło, które dociera do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez melaninę, pigment włosa. Energia światła zamienia się na ciepło, co prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego, uniemożliwiając mu ponowny wzrost. Jeśli zaś chodzi o czas trwania zabiegu, wszystko zależy od partii ciała, na którym jest wykonywany. Zazwyczaj depilacja laserowa Warszawa trwa jednak od kilku minut do godziny. Po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, dlatego ważne jest stosowanie nawilżających i łagodzących preparatów, które przyspieszą proces gojenia. 

Depilacja laserowa Warszawa a postępowanie po zabiegu

Naturalną reakcją skóry po zabiegu jest czasowy obrzęk oraz zaczerwienienie depilowanego obszaru. Objawy te są jednak krótkotrwałe i zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skórę należy traktować delikatnie, nie pocierać i myć żelem bezmydłowym lub tonikiem. Depilacja laserowa Warszawa wyklucza również możliwość opalania na co najmniej 2 tygodnie. Jeśli więc depilowany obszar jest narażony na działanie promieni słonecznych, należy chronić go za pomocą kremów z wysokim filtrem UV.